JDMCITY.COM
Advertise with us!

Go Back   JDMCITY.COM > Marketplace Forum > For Sale (Misc)

Reply
 
Old 01/20/2013, 11:31 AM   #1
Bun
JDM Knight
 
Bun's Avatar
 
Bun is offline
Join Date: Aug 2009
Location: des moines
Posts: 595

 
Default are you fat or unhealthy?

dont you hate being fat? me too, thats why i grow wheatgrass and i juice regularly. at your typical health store wheatgrass will sell for $2-3 bucks per one ounce shot. i am growing indoor wheatgrass availible for purchase for the very very low price of $20. this will make aprox. 16-20oz wheatgrass juice with proper techniuqe.

wheatgrass is very healthy. 1oz is equivilant of 2.5lbs of vegetables

10x20 trays aprox 2lbs

text for pictures if you want. not sure what ill show you.. lol its wheatgrass.. google it


__________________

B18C1
Sol
  Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off


All times are GMT -6. The time now is 07:20 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.